Masaj Sağlık Yaşam Beklentisi Beklenti

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre Korelilerin sağlıklı yaşam beklentisi 2016 yılı itibariyle 73 yıldı ve bu da DSÖ standart yaşam beklentisi olan 82,7 yıldan yaklaşık 9,7 yıl fark gösteriyor. Bu, ortalama olarak 10 yıllarını hastanelerde ve hastanelerde geçirdikleri, çeşitli hastalıklardan 스웨디시마사지 muzdarip oldukları ve sağlıklı olmadan zor bir yaşlılık yaşadıkları anlamına geliyor.

Refah vurgulandıkça, iyi yemek, iyi çay, doğa ve diğer şeylerin yanı sıra masaja ilgi artıyor. Masaj, çok eski çağlardan kalma geleneksel bir tedavi yöntemi olup, son zamanlarda alternatif bir tıp olarak kabul görmüş ve tedavi edici bir yardımcı olarak kullanılmıştır. ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri’nin verilerine göre masaj, anksiyete, depresyon ve uykusuzluğun giderilmesinde, stres ve ağrının yönetilmesinde ve sporcuların egzersiz sonrası toparlanmasına yardımcı olmada etkilidir.

Masaj ve uzun ömür arasındaki ilişki nedir? Masaj, aktif bir vücut teması yöntemidir ve sağlıklı bir yaşam süresini iyileştirmesi beklenebilir. Hafif ve sürekli bir basınç masajı ile deri ve kaslar uyarıldığında, sinyal deri altına dağılmış duyu alıcıları aracılığıyla merkezi sinir sistemine iletilir ve parasempatik sinir sistemini harekete geçirmek için vagus siniri uyarılır. Parasempatik sinir sistemi vücuttaki nabız, tansiyon ve kas yorgunluğunu azaltır, sindirim sistemini harekete geçirir ve psikolojik dengeyi geri kazandırır. Her zaman gerginlik içinde yaşayan modern insanlar, genellikle otonom sinir sisteminin bu dengesine zarar verir, ancak masaj onların dengelerini bulmalarına yardımcı olabilir. Bu, sağlıklı bir yaşam süresini desteklemek için gerekli olan uyku ve yeterli dinlenmeyi sağlar ve depresyon ve kaygı gibi duyguların iyileştirilmesine yardımcı olur.

Sağlıklı yaşamı tehdit eden hipertansiyonda masajın rol oynaması bekleniyor. 2015 yılında Amerikan Hipertansiyon Derneği Dergisi, “Kan Basıncında Masaj Terapisinin Mekanizması – Literatür İncelemesi” başlıklı ilginç bir makale yayınladı. Bu makale, masajın hipertansif veya pre-hipertansif hastalar için adjuvan bir tedavi olarak umut verdiğini ortaya koydu. 2014 yılında, Journal of Human Hypertension, “Essential Hipertansiyonlu Hastalar için Masaj Terapisinin Sistematik Literatür İncelemesi” başlıklı bir makale yayınladı. 24 makale ve 1962 hipertansiyon hastasının analizi sonucunda, sistolik ve diyastolik kan basıncını düşürmede masaj ve antihipertansif ilaç kombinasyonunun tek başına antihipertansif ilaç almaktan daha etkili olabileceği bir analizdir. Ayrıca sadece sistolik tansiyon düşünülürse masaj, ilaç tedavisinden daha faydalı olabilir.

Sağlık açısından en yoksul olduğu söylenebilecek olan yaşlılar için masaj, kolay bir seçim yöntemidir. ABD Ulusal Sağlık Enstitülerinden elde edilen verilere göre, masajın etkileri kanser hastalarında ağrıyı hafifletmek veya ruh halini iyileştirmek, yaşlılarda gerginliği gidermek, demans hastalarında semptomları azaltmak ve kronik bel ağrısı veya kronik bel ağrısı olan hastalarda ağrıyı hafifletmek için tanıtıldı. baş ağrısı

Tanı ve tedavi için modern tıp teknolojisi dikkate değer bir şekilde gelişmiştir, ancak gerçek şu ki, önlemeye yönelik tıbbi yaklaşımlar eksiktir.

Son zamanlarda, bu amaçla stres yönetimi, dinlenme, rahatlama ve meditasyonu tıbba aşılamak için birçok çaba var, bu nedenle stresten kurtulmanın ve yeterince dinlenmenin kendi yolunu bulmak, sağlığın ilk adımıdır.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 항목은 *(으)로 표시합니다