zkratka zdravé výživy

Nastala sezóna diet. V této roční době se lidé, kteří bojují s dietou, znatelně zvětšují, aby se připravili na léto, kdy je oblečení světlejší a přitažlivější. Zejména v letošním roce, protože množství aktivity pokleslo v důsledku prodloužené Corony 19, plánuje více lidí dietu kvůli přibývání na váze.

Ve skutečnosti podle průzkumu provedeného Korejskou společností pro obezitu a dospělé muže a ženy ve věku nad 20 let na celostátní úrovni 40% respondentů uvedlo, že se jejich váha po vypuknutí COVID-19 zvýšila o 3 kg nebo více. Počet případů poranění v důsledku nadměrné stravy, která nebere v úvahu vlastní fyzický stav, se však zvyšuje, což vyžaduje zvláštní pozornost.

Podívali jsme se tedy na traumatické nemoci páteře a kloubů, které se během dietní sezóny rychle zvyšují.

Meniskus je rozdělen na dvě části, mediální a boční, a je to chrupavka ve tvaru menisku, která působí jako „nárazník“ mezi stehenní kostí a holenní kostí, který chrání kloub. Ruptura menisku je onemocnění, které může nastat při zkroucení kolena při náhlé změně směru těla nebo při opakování dřepu. Koleno je otoky a bolest, a když se ohnete a narovnáte koleno, máte pocit, že se něco zaseklo. V závislosti na závažnosti poranění mohou nastat případy, kdy osoba kvůli silné bolesti nemůže chodit. Je to také onemocnění, které se často vyskytuje u mladých žen, které cvičí náhle a extrémně se stravují, aby v tomto ročním období zhubly za krátkou dobu.

Pokud je množství jídla sníženo nebo hladoví, bude také nedostatek živin v kloubech a okolních tkáních a bude narušena voda a krevní oběh. Pokud trpíte nadváhou a obezitou, je u vás vyšší riziko vzniku slz menisku. Je to proto, že zátěž kolenní kloub velmi zatěžuje. Proto, pokud jste obézní, je pro zdraví kolen užitečné snížení hmotnosti a udržení přiměřené hmotnosti, ale maskovací dieta, která se provádí pouze za účelem spalování tuků nebo nevyvážená strava, může být toxická.

Pro muže jsou ideálními fyzickými podmínkami široká ramena a silné prsní svaly, které mohou prokázat silný mužský aspekt a sebevědomí. Vznik nových slov, jako jsou „ramena (což znamená osobu s úzkými rameny)“ a „ramenní gangsteři (obrazně označující muže se širokými rameny)“, dokazuje míru zájmu o mužská ramena. Výsledkem je, že při rozhodování o cvičení se mnoho lidí zaměřuje na silový trénink, aby zvýšili sílu ramen. Existuje však mnoho mužů, kteří si během krátké doby zraňují ramena při tréninku horní části těla zvedáním těžkých činek 강남안마 nebo tlakem na lavičce. Mezi nimi jsou nejčastěji slzy manžety rotátoru a poranění labra.

Slza rotátorové manžety je onemocnění, které způsobuje bolest, když praskne jeden nebo více ze čtyř svalů pokrývajících ramenní kloub, svaly rotátorové manžety. Toto je nejčastější příčina chronické bolesti ramen, a když je paže zvednuta nahoru, je charakterizována skřípavým pocitem a zhoršením bolesti. Zánět způsobený srážkou akromionu a rotátorové manžety v důsledku nadměrného používání ramene se postupně stává chronickým a někdy progreduje do degenerace. “

Poranění labra je onemocnění, při kterém je chrupavka spojená s bicepsem a šlachami roztržena. Ramenní kloub, který je odpovědný za pohyb kloubu spolu s kostí horní části paže, je obklopen měkkou tkání zvanou labrum, která drží ramenní kloub tak, aby nevypadal nestabilně. Příznaky se mírně liší v závislosti na tom, která část labra je poškozena, ale bolest je cítit v přední a zadní části ramene a bolest se objeví, když je paže ohnutá nebo zvednutá. Když otočíte ruku, můžete slyšet zvuk „tuku“ a cítit, jak síla v rameni ztrácí sílu. Pokud chronická bolest a obvyklá dislokace zůstanou bez dozoru, mohou způsobit nepohodlí v každodenním životě.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 항목은 *(으)로 표시합니다