Komedia czy tragedia?

Jeśli ktoś poprosi mnie o wybranie tylko jednego filmu, który widziałem w tym roku, myślę, że zostanę Jokerem, ponieważ często walczę między „Pasożytem” a „Jokerem”, ale w końcu nie mogę się zdecydować i podejść mentalnie chory. Film <Joker> był doskonałym, efektownym i atrakcyjnym filmem, bez braków.

Przede wszystkim ten film przedstawia narodziny złoczyńcy „Jokera” z DC Comics. Podobnie jak film <Batman Begins> przedstawia narodziny Batmana. Jednak <Joker> zagłębia się głębiej w jedną postać, Jokera, niż w przypadku Batmana i szczegółowo opisuje, jak ludzki „Artur” staje się potworem „Jokerem”. Największą siłą tego filmu jest także jego wewnętrzny wizerunek, a film w zaskakująco żywy sposób kreśli różne emocjonalne linie Jokera od początku do końca. Porozmawiajmy o tym trochę więcej

Przede wszystkim każdy, kto widział film, zgodziłby się z tym, że aktorstwo głównego aktora Joaquina Phoenixa jest bardzo dobre w wyrażaniu emocji. Myślę, że nie ma już potrzeby podkreślania tej części. Po drugie, siła tego filmu polega na tym, że proces, w którym osobowość bohatera gwałtownie się zmienia, nie jest wymuszony i gęsty. Zwykle, gdy osobowość postaci zmienia się o 180 stopni, często następuje skok lub brak związku przyczynowego. Ale Joker taki nie jest.

Bardzo ściśle zorganizowany cykl wydarzeń stanowi podstawę przemiany Artura w Jokera. 무료다운로드 Ponadto pokazuje bardzo gęstą linię emocjonalną, dzięki czemu widzowie mogą dotrzeć do końca filmu „Narodziny Jokera” w stanie zanurzenia. W rezultacie po obejrzeniu filmu możesz zrozumieć, dlaczego Artur musiał zostać Jokerem głową i poczuć to sercem.

Warto zwrócić uwagę na transmisję płynącą na początku filmu. Treść transmisji płynącej zza twarzy Artura dotyczyła strajku padlinożerców, a po strajku wioski bogatych również zostały pokryte śmieciami i trudno było powiedzieć, gdzie są slumsy. Transmisja wyraźnie pokazuje, jakim społeczeństwem jest Gotham.

Było to społeczeństwo niestabilne, to znaczy takie, w którym raj bogatych został utrzymany, ponieważ niższe klasy przejęły pracę zwaną przemysłem 3D. Joker rodzi się w środku świata, który staje się coraz bardziej niestabilny z powodu tak ogromnej przepaści między bogatymi a biednymi.

Wymieńmy więc pochodzenie Jokera w porządku chronologicznym. Przede wszystkim główny bohater, Arthur Fleck, rodzi się z nieznanej osoby i adoptowany przez Penny Fleck. Penny Fleck była atakowana przez swojego chłopaka i miała silne poczucie megalomanii i narcyzmu. I pewnego dnia Arthur, który jest poważnie maltretowany przez chłopaka Penny Fleck, zapada na chorobę, która uszkadza część jego mózgu i sprawia, że nie może przestać się śmiać. Arthur, który miał trudne życie pracując jako klaun, został wyrzucony z pracy z powodu napaści przez gangstera z sąsiedztwa i nadużycia władzy przez swojego pracodawcę, a nawet biuro poradnictwa, do którego uczęszczał, nie jest już w stanie uczestniczyć z powodu cięć w budżecie miasta .

Choroba psychiczna Artura pogarsza się, gdy zostaje odizolowany od społeczeństwa i nie może przyjmować leków. Arthur, który wciąż wierzy, że Penny Fleck jest jego matką, dowiaduje się od matki, że Thomas Wayne jest jego ojcem. Jednak okazuje się to złudzeniem Penny Fleck, a Arthur odkrywa, że nawet Penny Fleck nie jest jego matką. W obliczu tych wszystkich tragedii Arthur dusi Penny Fleck i ustala swoją tożsamość jako Joker.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 항목은 *(으)로 표시합니다